شرکت Scaled Agile در سال 2011 در شهر Boulevard  ایالات کلوریدا افتتاح گردید. مدیر عامل و موسس این شرکت آقای لین لفینگ ول (Leen Leffingwell) نام دارد که بیش از 40 سال سابقه کار در صنعت فناوری و اطلاعات را داشته و مدیریت شرکتهای بزرگی از جمله IBM، ProQuo، Requisite، Colorado Medtech را بعهده داشته است. محصول شرکت (Scaled Agile) آقای لین لفین، چارچوب مقیاس پذیر اجایل ( Scaled Agile Framework ) یا به اختصار SAFe® می باشد که در حال حاضر اکثر شرکتهای بزرگ جهان اعم از اینتل، فیلیپس، سوئیسکام،سیسکو، بیرتیش کام، بانک ملی کانادا، تامتام، تل استرا، بی ام سی ، وزارت دفاع آمریکا، سونی، امیکرون، مک کافی، موتورولا، تلفونیکا آلمان، ناسا، بانک آلمان، سازمان خدمت مهاجرت آمریکا، وزرات پست آمریکا، و غیره از آن استفاده می نمایند. در واقع یک راهکار جدید برای بهبود زندگی کسانی است که می خواهند زندگی و دنیاییشان را با ساخت سیستمهای مهم تغییر دهند.چارچوب SAFe بر مبنای تفکر اجایل (Agile)، ناب (Leen)، و دواپس (DevOPs) ساخته شده است.این چارچوب برای شرکتهایی که به فکر بهبود کسب و کار سازمان و ساخت و طراحی سیستمهایشان هستند، مفید و عملیاتی می باشد. علاوه بر آن این چارچوب به صورت رایگان در دسترس عموم می باشد.توسعه آموزشهای کاربردی که از پیاده سازی SAFe پیروی می نماید، مدیریت شرکای تجاری که مسئولیت آموزش را بر عهده دارند، مشاوره و سازمان دهی ابزارها و بکارگیری افراد و سازمانهایی که درگیر مبحث SAFe می باشند از دیگر خدمات این شرکت می باشد.

هدف از برگزاری دوره چهار روزه معرفی چارچوب مقیاس پذیر اجایل (SAFe) ، در واقع آشنایی کامل شرکت کنندگان با تمام سطوح SAFe اعم از تیم توسعه (Development Team) ، طرح (Program) ، راهکار جامع (Large Solution) و پورتفولیو(Portfolio) می باشد. شرکت کنندگان در این دوره با ارزش های SAFe، اصولSAFe ، نحوه پیاده سازی SAFe در سازمان، نقش ها و مسئولیتهای در هر یک از سطوح، نحوه برگزاری رویداد های SAFe در سطوح مختلف و پیاده سازی یک نمونه بر اساس بازی های تعریف شده در SAFe با هدف یادگیری کاربردی و سریع، آشنا خواهند شد.سر فصل های دوره به شرح ذیل قابل رویت می باشد.لازم به ذکر است پس از اتمام این دوره شرکت کنندگان قادر به شرکت در آزمون بین المللی اسکرام مستر حرفه ای (SAFe Scrum Master) و مدیریت محصول /کسب و کار (SAFe POMP) می باشند.محتوی دوره شامل موارد ذیل می باشد:

 

 1. معرفی و آشنایی با تاریخچه SAFe
 2. آشنایی با دوره ها و مدارک بین المللی SAFe
 3. آشنایی با مفاهیم رهبری SAFe اعم از ارزشهای اصلی، تفکر و خانه ناب (Lean House)
 4. آشنایی با نه اصل SAFe
 5. آشنایی با چارچوب اسکرام ( نقشها، مسئولیتها، خروجی ها، رویدادهای ) و ارتباط آن با SAFe
 6. شبیه سازی نقشها، رویدادها و مصنوعات اسکرام بر اساس پروژه پیشنهادی شرکت کنندکان
 7. آشنایی با DevOPs و مزایا آن در SAFe
 8. آشنایی با قطارها ،Program Increment و Program Planning
 9. آشنایی با نقشها، مسئولیتها، رویدادها و خروجی ها در سطح طرح
 10. شبیه سازی نقشها، رویدادها و مصنوعات Program Increment بر اساس پروژه پیشنهادی شرکت کنندکان
 11. شبیه سازی جلسه PI
 12. آشنایی با نقشها، مسئولیتها، رویدادها و خروجی ها در سطح پورتفولیو
 13. شبیه سازی پورتفولیو کانبان
 14. آشنایی با روشهای طراحی بوم پورتفولیو
 15. آشنایی با روشها تعریف Value Streams و تبدیل آن به قطارها
 16. آشنایی با روشهای تعریف Epics و Features
 17. آشنایی با روشهای کنترل Value Streams
 18. شبیه سازی استخراج جریان ارزش بر اساس سازمان کاندیدا
 19. آشنایی با چگونگی پیاده سازی SAFe در سازمان

مرکز مدیریت پروژه افق به عنوان اولین مجری رسمی خدمات SAFe جهت برگزاری دوره های آموزشی، آزمونهای بین المللی SAFe و پیاده سازی آن در ایران می باشد مدیریت این مجموعه با آقای مهندس علی فروزش دارنده به عنوان اولین و تنها ایرانی دارنده مدرک SAFe Program Consultant (SPC4.6) می باشد. مرکز مدیریت افق از سال 1391  فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه از ابتدای شکل گیری با اتخاذ رویکردی آسیب شناسانه و عملی به نیازمندی های سازمان های کشور در حوزه مدیریت پروژه سازمانی، اقدام به سرمایه گذاری در راستای توسعه و دستیابی به راهکارها و ابزارهای برتر این حوزه در سطح بین المللی نمود. تداوم این حرکت که با استقبال چشمگیر بنگاه های اقتصادی کشور روبرو گردید، سبب شد تا بنیانگذاران افق با هدف تثبیت این برند به عنوان یک مجموعه متمرکز و تخصصی در زمینه مدیریت پروژه سازمانی شخصیت حقوقی و تجاری مستقلی را تاسیس نمایند.لازم به ذکر است که آقای مهندس فروزش در بین 25 شرکت کننده در دوره SCP در کشور اتریش شهر وین با کسب نمره 98 موفق به کسب بالاترین نمره در آن گروه گردید.او جزء 70 نفر ارزياب و مشاور رسمي مدل OPM3 انجمن مديريت پروژه آمريکا در جهان مي باشد .او بيش از 12 سال سابقه کار در حوزه مديريت پروژه سازماني در صنایع مختلف اعم از نفت و گاز، پتروشیمی، تلکام، برق و آب و فناوری و اطلاعات دارد.