مراحل تکمیل PMI-PBA Application Formمرحله اول : ثبت نام در سایت PMI
1- در ابتدا وارد سایت www.PMI.org شوید 
2-گوشه سمت راست صفحه گزینه Login/Register را انتخاب کنید 
3-در بخش New User ، روی دکمه Creat a Account کلیک نمائید.
4- در فرم PMI.Org Registration کلیه اطلاعات اولیه خود را وارد نمائید. (نام و نام خانوادگی را دقیقا همان چیزی که برروی پاسپورت شما هست را وارد کنید.)
4- دکمه Submit را کلیک نمائید.
5-الان نامه ای از طرف PMI برای شما ارسال می شود و به شما بابت ثبت نام تبریک می گوید....

تحلیل کسب و کار (Business Analysis) چیست؟

در طی سالهای اخیر، عنوان و موضوع تحلیل کسب و کار رشد مهمی را در پروژه و طرح داشته است. بازار نشان دهنده این اهمیت می باشد. درخواست های برای  مدیریت نیازمندیها، ارائه راهکارهای خلاق جهت حل مشکلات کسب و کار، حل مشکلات فنی کسب و کار بسیار زیاد شده است و تحلیل کسب و کار در واقع تبدیل به یکی از مهمترین شایستگی های مدیر پروژه شده استتحلیل کسب و کار عبارت است از “انجام فعالیت­های موردنیاز در شناسایی، مدیریت، برنامه ریزی، تحلیل و اعتبارسنجی نیازمندی­های یک سازمان و ارائه راه­حل مناسب جهت دستیابی سازمان به اهدف تعیین شده” به عبارت ساده تر تحلیل کسب و کار را می‌توان علم تشریح فرآیندها، مکانیزم‌ها، جریان‌های اطلاعاتی، اهداف و استراتژی‌ها در دنیای کسب و کار دانست که می تواند شامل راه حل های مکانیزه و یا غیر مکانیزه باشد. نیازمندی‌هایی که براثر انجام فرآیندهای یک کسب و کار ارضاء می‌گردند، در این تجزیه و تحلیل مشخص می‌گردند. امروزه تحلیل کسب و کار نقش به سزایی را در برنامه‌ریزی استراتژیک، شناخت ریسک‌ها و تبین روش‌ها و راهکارهای نوین در سازمان­ها بازی می‌کند. 

تحلیلگر حرفه ای کسب و کار (Professional in Business Analysis (PMI-PBA

در طی سالهای اخیر، عنوان و موضوع تحلیل کسب و کار رشد مهمی را در پروژه و طرح داشته است. بازار نشان دهنده این اهمیت می باشد. درخواست های برای  مدیریت نیازمندیها، ارائه راهکارهای خلاق جهت حل مشکلات کسب و کار، حل مشکلات فنی کسب و کار بسیار زیاد شده است و تحلیل کسب و کار در واقع تبدیل به یکی از مهمترین شایستگی های مدیر پروژه شده است. انجمن مدریریت پروژه آمریکا (PMI) در تاریخ دوم  نوامبر 2015، مدرک حرفه ای  تحلیلگر کسب و کار را برای متخصیص این حوزه معرفی نمود. علاوه بر این مدرک تحلیلگر حرفه ای کسب و کار ( (Professional in Business Analysis (PMI-PBA) دارای اعتبار بسیار بالایی در سطح جهان می باشد و نیازمند ترکیبی از آموزش آنالیز کسب و کار، تجربه کاری بر روی پروژه، آزمون اصول آنالیز کسب و کار، شیوه ها، ابزارها، و تکنیک ها می باشد.